Alım-Satım Sözleşmesi

Oyun İçi Hizmet: Item, skin, char, gold bar (altın külçe/oyun parası) vb. oyun içi materyallerin tümü, bundan böyle bu sözleşmede Oyun İçi Hizmet olarak anılacaktır.

Taraflar

1) Market: Alıcı ve Satıcı arasında köprü kurarak Oyun İçi Hizmet; item, skin, char, gold bar (altın külçe/oyun parası) vb. oyun içi materyallerin tümünün aracılık hizmetlerini yürüten mukim Gamexen Bilişim Yazılım LTD ŞTİ’ne ait www.gamexen.com domaini üzerinde bulunan pazar yeri, bundan böyle bu sözleşmede Market olarak anılacaktır.

2) Satıcı: Markete Oyun İçi Hizmet; item, char, gold bar (altın külçe/oyun parası) vb. oyun içi materyallerin tümüyle ilgili bilgileri, resimlerin tanıtım sayfalarını yaratarak, onları müşterilerine/müşterilerimize ulaştıran her nevi 3. şahıs veya şahıslar bundan böyle bu sözleşmede Satıcı olarak anılacaktır.

3) Alıcı: Marketten Oyun İçi Hizmet; item, char, gold bar (altın külçe/oyun parası) vb. oyun içi materyallerin tümünü teslim alacak her nevi şahıs veya şahıslar bundan böyle bu sözleşmede Alıcı olarak anılacaktır.

SATICI

1) SATICI’nın ilan olarak eklediği OYUN İÇİ HİZMET satıldığı takdirde, ALICI tarafından teslim alınması için 1 saati olduğunu bildiğini kabul, beyan ve taahhüt eder.

2) SATICI; koyduğu OYUN İÇİ HİZMET’in o kategoride, doğru servera ait olduğunu, ilan açıklamasında ve yorumlarda yazdığı bilgilerin birebir doğru olduğunu, OYUN İÇİ HİZMET özelliklerinin sistemimize eklediği fotoğrafdakiler ile aynı olduğunu, açıklamasında belirttiği tüm özellikleri eksiksiz barındırdığını kabul, beyan ve taahhüt eder.

3) SATICI, MARKET’te satmak istediği OYUN İÇİ HİZMET’i ilan olarak eklediği an, MARKET ile SATICI arasındaki köprü ve sorumluluk başlamış olur. SATICI o an hali hazırda olan OYUN İÇİ HİZMET’i sattığı ana kadar geçen zaman diliminde MARKET sitesine yaptığı tüm giriş(login)’lerde Proxy kullanmadığını, MARKET sitesine bilgi olarak girdiği adresin dışında bir adresten giriş yapmadığını, üyelik girişindeki bilgileri kimse ile paylaşmadığını, hesabının güvenliğinin kendisine ait olduğunu ve OYUN İÇİ HİZMET’i teslim etmek üzere oyuna soktuğu karakterinde de bu kurallara uyduğunu kabul, beyan ve taahhüt eder.

4) SATICI; OYUN İÇİ HİZMET’i MARKET sitesine eklediğinde cep telefonu ile ONAYLI üye olmak zorundadır. Cep telefonu onaylı olsun olmasın OYUN İÇİ HİZMET’in satıldığı andan itibaren en hızlı şekilde login olarak OYUN İÇİ HİZMET’i teslim etmek zorundadır. Satıcının teslim etmesi için 1 saat süresi bulunmaktadır. Ürün satın alındığı ilk 1 saat içerisinde satıcı geçerli mazeret belirtmesi kaydıyla +1 saat teslim süresi verilerek toplamda 2 saatlik teslimat süresi bulunabilmektedir.

5) SATICI; satılmış ve teslimat bekleyen ilanının üzerinde fiyat değişikliği, server değişikliği ve içerik değişikliği asla yapamaz. Bu nedenle hatalı yazılan fiyatlar, hatalı yazılan ilan açıklaması ve server tamamen satıcının sorumluluğunda olup, ilanda yazan fiyat ve özelliklerdeki OYUN İÇİ HİZMET’i teslim etmek durumundadır. Aksi halde satıcı MARKET üzerinde sınırsız olarak ilan yasağı alacaktır.

6) SATICI; OYUN İÇİ HİZMET’ini bir şekilde kaybeder ya da elinde olmayan nedenlerden çaldırırsa, ilanı satılmadan önce MARKET’ten silmesi gerekmektedir. SATICI’nın elinde olmayan ancak satılan ilanlar, başarısız teslimat olarak nitelendirilecek ve satıcıya olumsuz puan verilecektir. Bu olumsuz puanlar satıcının teslimat başarı yüzdesini belirleyecek olup, başarı oranı düşük satıcılar MARKET’ten sınırsız olarak uzaklaştırılacaktır.

7) SATICI; ilanla ilgili bilgilerini kendisine MARKET tarafından uyarı gitsin, gitmesin her 7 günde bir MARKET sitesine giriş yaparak(login olarak) OYUN İÇİ HİZMET’teki bilgilerinin güncel olduğunu onaylamak zorunda olduğunu, aksi halde iteminin sorgusuz, sualsiz yayından kaldırılacağını kabul, beyan ve taahhüt eder.

8) SATICI; OYUN İÇİ HİZMET’i sattığı andan itibaren 30 gün boyunca OYUN İÇİ HİZMET’in çalıntı çıkması ya da illegal olması gibi nedenlerden kullanıcı üzerinden oyun yöneticileri tarafından geri alınması ve/veya kullanıcının karakterinin banlaması gibi tüm durumlardan doğrudan sorumlu olup, maddi manevi tüm mağduriyeti karşılayacağını, SATICI MARKET sitesine verdiği tüm şahsi bilgilerinin mahkeme sürecini hızlandırması açısından adli makamlarla ivedi şekilde paylaşılacağını bildiğini ve razı olduğunu kabul, beyan ve taahhüt eder.

9) SATICI; MARKET’e eklediği OYUN İÇİ HİZMET’lerin satılmasından elde edilen gelirin %100 ünün MARKET hesaplarına geçirileceğini item tutarına göre sitenin belirlemiş olduğu komisyon tutarını ve belirlenen yüzdesini (% 20, %15, %12, %10) kesintiye uğradıktan sonra kendi banka hesaplarınaeft işlem ücreti kesintisi sonrasında gönderileceğini kabul beyan ve taahhüt eder. MARKET, komisyon oranını işbu sözleşmede bahsedilen diğer taraflara bildirmeksizin değiştirme hakkını elinde tutar.

10) SATICI; güvenlik ve gerekli incelemeler adına gerektiği durumlarda parasının 72 saate kadar MARKET hesaplarında tutulacağına, MARKET tarafından istenen kimlik fotokopisi, ikametgah, sabit bir telefon, cep telefonunun kendisine ait olduğunu kanıtlayan sahiplik belgesi vs. evrakları anında temin etmekle yükümlü olduğunu kabul, beyan ve taahhüt eder.

11) SATICI; koyduğu OYUN İÇİ HİZMET ile ilgili çıkabilecek tüm sorunlarda ürünü satıldığında: telefonuna, mail adresine ulaşılamaması, OYUN İÇİ HİZMET ilanındaki değişikliklerde site ilanını güncel tutmaması, banlandığı durumlarda OYUN İÇİ HİZMET ilanına güncelleme uygulamaması, yanlış server, yanlış OYUN İÇİ HİZMET, yanlış açıklama ve yanlış resim gibi durumların tamamından sorumlu olması nedeniyle, MARKET tarafından SATICI notunun (kategori/sınıf) düşürüleceğini, eski ve yeni tüm ilanlarının güvensiz olarak kabul edilebileceğini ve gerektiği durumlarda 1 ay ya da sınırsız süreyle siteye yeni ilan vermesinin MARKET tarafından engellenebileceğini kabul, beyan ve taahhüt eder.

12) SATICI; kendi hesabı dışında, başka bir kullanıcı hesabı ile (arkadaşı, ortağı) sisteme asla login olamayacağını, bu durumdaki tüm mağduriyetten 2 ismin de birlikte sorumlu olduğunu her 2 şahıs da kabul, beyan ve taahhüt eder.

13) Oyunda zaman zaman oluşan aksaklıklar sonucunda GM(Game Master)ler tarafından belli bir zamana geri alma(rollback) işlemi uygulanabiliyor. Bu durumda SATICInın bize herhangi bir tarih ve zamanda sattığı ve parasını tahsil ettiği bir OYUN İÇİ HİZMET; oyun geri bir zamana döndürüldüğü için SATICIya (SATICI karakterine) oyun yöneticileri tarafından gayrı ihtiyari geri veriliyor. SATICI bu durumda OYUN İÇİ HİZMET’i, MARKET’e geri teslim etmez ise yasal olarak dolandırıcılık sıfatıyla hakkında dava açılacaktır. Bu anlaşmazlıklarda İzmir Mahkemeleri MARKET adına yetkilidir.

14) SATICI; Emanete bıraktığı ve muhtemelen dupe ya da stolen olan iteminin silinmesi, rollback’e (geri döndürme) maruz kalması, emanete bıraktığı charın banlanması durumunda sorumluluğun tamamen kendisine ait olduğunu kabul, beyan ve taahhüt eder.

15) SATICI; Emanete bıraktığı itemin MARKET tarafından ALICIya çeşitli nedenlerden dolayı teslim edilememesinden dolayı itemini geri almakla yükümlüdür. Almaması nedeniyle oluşabilecek mağduriyetlerden SATICI kendisinin sorumlu olduğunu kabul, beyan ve taahhüt eder.

c) SATICI istendiği takdirde doğru kimliğe sahip olup olmadığının kanıtlanması için CANLI VİDEO BAĞLANTISI yoluyla ekrana kimliğini göstermekle yükümlüdür.

d) SATICI mobil hesaplarını bağladığı Google, Google+, Gmail hesaplarını hiçbir nedenle Google ile yazışarak geri almayacağını aldığı takdirde 5000 $ (Beşbin Amerikan Doları) tazminat ödemekle yükümlüdür.

e) SATICI istendiği takdirde kendisine gönderilen bu sözleşmeyi ıslak imza ile imzalayarak MARKET’e kargo yoluyla göndermekle yükümlüdür.

f) MARKET gerektiği durumlarda SATICI’dan ikametgahın orijinalini posta veya kargo yoluyla adresine isteyebilir; SATICI göndermekle yükümlüdür. SATICI bunu temin etmekle yükümlüdür.

16) SATICI; MARKET’e satılmak üzere bıraktığı Ring’in açıklamadaki özelliklere harfiyen uyduğunu kabul, beyan ve taahhüt eder. ALICI ringi teslim aldığında kontrol etmesi için 15 dakika zamanı olacaktır. Süre sonunda ALICI onay vermez ve karakterde olumsuz bir durum olduğunu belirtir ya da belirtilenden farklı bir ürün teslim aldığını bildirirse RİNG kırma masrafı SATICI tarafından yeniden karşılanır. Çöpten alınması için bırakılan itemler ücretlendirme kapsamına girmezler, eğer itemli char satıyorsanız öncelikle bu itemleri bize teslim edebilir daha sonra karakteri ring haline getirip ikinci bir işlemle ringi teslim edebilirsiniz. USKO serverlarında çöpten alınamayan quest, itemlerden dolayı ALICI ve SATICI, MARKET’i asla sorumlu tutamaz. Çöpte item olduğu iddiaa edilen ilanlar onaylansa bile içerisinden item çıkmama durumunda firmamız sorumlu değildir. Ayrıca işlem, “SATICI tarafından iptal edildi” olarak işaretlenir ve SATICI hanesine olumsuz puan olarak düşer.

17) SATICI; siteye OYUN İÇİ HİZMET fotoğraflarını eklerken MARKET farklı bir domain ya da sunucu üzerinde bu resimleri barındırabilir. SATICI’nın fotoğrafın doğruluğu üzerindeki sorumluluğu ve tüm sözleşme kuralları, tıpkı MARKET sunucusuna yüklüyormuşcasına aynen geçerlidir.

18) MARKET emanet uygulaması sadece VGO skinleri için geçerlidir. CSGO, DOTA2, H1Z1, TF2 skinleri için SATICI’lar sadece ilan ekleyebilirler. Yayındaki ilanlar satılırsa; SATICI’ya sms ve canlı destek üzerinden bilgi verilir. SATICI 1 saat içerisinde canlı desteğe bağlanarak satılan OYUN İÇİ HİZMET’i teslim etmelidir. İşbu sözleşmede de özellikle belirtildiği gibi tarafınıza gelecek sahte sms’ler, sahte botlar ile yapacağınız işlemlerden kesinlikle MARKET(gamexen.com) sorumlu tutulamaz. SATICI ve ALICI; bir teslimatın başlangıcından tamamlanmasına kadar geçen sürede tek iletişim kanalının MARKET canlı desteği olduğunu bildiğini; oyun içi, forum, sosyal medya hesapları üzerinden yapılan iletişimlerin MARKET ile ilgili olmadığını kabul, beyan ve taahhüt eder.

19) SATICI; satmak istediği ürünü, steam pazarında değerinden fazlasına birkaç kez al-sat yaparak ürünün steam analiz değerini yükseltemez. Steam analiz değerini yükseltmek için yapılan bu tür hamlelerde tüm sorumluluk satıcıya ait olup, MARKET herhangi bir zarardan sorumlu tutulamaz. Aynı zamanda eklediği OYUN İÇİ HİZMET’in değerinin doğru olduğunu ve ALICI teslim aldıktan sonra değerinin hatalı olduğu ile ilgili tüm iletişimlerden SATICI birebir sorumlu olduğunu kabul, beyan ve taahhüt eder.

20) SATICI; CSGO skin teslimatlarında satılan Float değerindeki ürünü teslim etmelidir. Float değerinin hatalı olmasından doğrudan SATICI sorumlu tutulacak olup, ALICI’nın mağduriyetini gidermek de yine SATICI sorumluluğundadır.

ALICI

1) ALICI; OYUN İÇİ HİZMETi teslim aldığı andan itibaren sorumluluk kendisindedir. Ban, hack ve silinme gibi durumlarda , MARKET’i sorumlu tutamaz.

2) ALICI; OYUN İÇİ HİZMET’i satın aldığı an MARKET SATICI’ya ulaşmaya çalışacaktır. ALICI; SATICI’ya ulaşılması için geçen süre 1 saat dolmadan üründen cayamaz ya da değiştiremez. 1 saat sonunda iptal kararı ya da 24 saate kadar bekleme hakkı tamamen ALICI’ya aittir.

a) CS2, DOTA2 H1Z1 ve TF2 skin satışlarında, SATICI’ya ulaşılması için belirlenen süre 1 saattir. 1 saati geçen tüm işlemlerde iptal kararı ya da 24 saate kadar bekleme hakkı tamamen ALICI’ya aittir.

a1) CS2, DOTA2 H1Z1 ve TF2 skin satışlarında, SATICI takası alıcıya ulaştırması gereken 1 saatlik sürede göndermişse, alıcının İPTAL HAKKI YOKTUR.

3) ALICI; OYUN İÇİ HİZMETi trade/ticaret ile MARKET taşıyıcı charı üzerinden MARKETin nick verdiği o anki herhangi bir ID alabilir. Kendi charı üzerine geçmek üzere gördüğü an OYUN İÇİ HİZMET’i bizimle canlı destekten yazışarak onaylamadan teslim edilmez. Bu onaydan sonra ALICI: "OYUN İÇİ HİZMETi almadım." ya da "Aldığım OYUN İÇİ HİZMET bu değildi." dese dahi OYUN İÇİ HİZMET ALICI sorumluluğu kendisine geçmiştir. MARKET’e geri teslim edemez.

4) ALICI; kendi hesabı dışında, başka bir kullanıcı hesabı ile (arkadaşı, ortağı) sisteme asla login olamayacağını, bu durumdaki tüm mağduriyetten 2 ismin de birlikte sorumlu olduğunu her iki şahıs da kabul, beyan ve taahhüt eder.

5) Oyunda zaman zaman oluşan aksaklıklar sonucunda GM(Game Master)ler tarafından belli bir zamana geri alma(rollback) işlemi uygulanabiliyor. Bu durumda ALICI’nın bizden herhangi bir tarih ve zamanda satın aldığı ve parasını tahsil ettiğimiz bir OYUN İÇİ HİZMET; oyun geri bir zamana döndürüldüğü için SATICI’ya(SATICI karakterine) oyun yöneticileri tarafından gayrı ihtiyari geri veriliyor. ALICI bu durumda SATICIsının OYUN İÇİ HİZMETi MARKET’e geri teslim etmesini beklemek durumundadır. MARKET’e bu durumdan dolayı tazminat davası açamaz. SATICI inisiyatif gösteremez ise, MARKET kendi ve ALICI adına yasal haklarını arayacaktır. Bu anlaşmazlıklarda Şanlıurfa Mahkemeleri MARKET adına yetkilidir.

6) Bir skin/item’in oyun içerisindeki değerini kontrol etmek tamamen ALICI sorumluluğundadır. ALICI, satın aldığı skinin pazardaki değerinin hatalı olduğu ile ilgili MARKET’i asla sorumlu tutamaz. Satın almadan önce pazar değerini bildiğini ve satıcının kendi istediği fiyat ile ilan eklediğini kabul, beyan ve taahhüt eder.

MARKET 1) Yukarıdaki şartlara uyulmaması halinde doğabilecek ihtilaflarda Şanlıurfa Mahkemeleri MARKET adına yetkilidir.